KVARNER – “Odlukom vlasnika, za koji dan otpočet će proces poslovnog i tehnološkog integriranja Glasa Istre u Novi list, s ciljem smanjenja troškova i racionalizacije poslovanja, zajedničkog nastupa na tržištima, posebno oglašavačkim, te postizanja boljih rezultata po svakom kriteriju”, najavio je vlasnik ova dva medija.
Riječ je o jedina dva “domaća” tiskana dnevna medija na podruju Istre i Kvarnera – ukoliko izuzmemo La Voce Del Popolo, koji izlazi u Rijeci na talijanskom jeziku – i koji ovim potezom očito postaju jedno, pod dva imena.
“Ovakva povezivanja, s paralelnim procesom nužnog restrukturiranja, dio su trendova u izdavačkoj branši kroz koje se uobičajeno postiže sinergija. Prva, konkretna, pozitivna i vidljiva korist takve suradnje za čitatelje Glasa Istre ubuduće će biti svakodnevna dostupnost tekstova kolega iz Novog lista, koji su među najcitiranijima na području cijele Hrvatske, i to u konkurenciji s također odličnim novinarima drugih medija”, navode iz Glasa Istre.
Kako će sve to završiti i što će biti s novinarima Glasa Istre tek je za vidjeti.
(kv)