RIJEKA IZGUBILA OD VARAŽDINA 2:1

23. siječnja 2021. | Kategorija: Sport

SPORT – Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Varaždina (1:2) u utakmici 17. kola Prve HNL.

Igrala se 80. minuta kada je Jurišić ubacio s lijeve strane, Andrijašević spusio glavom, a Kulenović poentirao – 1:2.

Bio je to trenutak nade za Rijeku da se može vratiti u utakmicu, ali nažalost u završnici nije uspjela doći do barem remija.

Možda i najbolja prilika stigla je samo dvije minute nakon gola, ali udarac Čerina prošao je uz vratnicu.

Utakmica nije mogla gore početi za Rijeku. Već u trećoj minuti, nakon ubačaja s desne strane, Urata je pucao s ruba kaznenog prostora i lopta je prevarila Nevistića – 1:0.

U šestoj minuti Obregon se othrvao pored Galešića, sjurio se prema golu, ali Nevistić je obranio udarac.

Rijeka je prvi put ozbiljnije zaprijetila u 16. minuti. Andrijašević je odnio jednu loptu u kontri, prebacio vratara Horkaša koji ga je srušio nakon što je izašao daleko van kaznenog prostora. Glavni sudac Čuljak pokazao je samo žuti karton vrataru Varaždina.

Varaždin je dočekao novu kontru u 23. minuti, Senićev udarac završio je na vratnici.

U 33. minuti domaćin je stigao do drugog gola. Nakon ubačaja s lijeve strane, Obregon je bio najbrži u kaznenom prostoru i od vratnice pospremio loptu u mrežu – 2:0.

Do kraja prvog dijela valja izdvojiti pokušaj Murića (40′) iz slobodnog udarca, te dobru priliku Andrijaševića čiji je udarac glavom obranio Horkaš.

Varaždin je u nastavku čekao svoju priliku iz kontre. U 51. minuti Lončar je pucao s 20 metara, Horkaš odbio loptu, a Andrijašević pospremio u mrežu. Pomoćni sudac označio je zaleđe, a provjera VAR-om potvrdila je odluku.

Pokušaji Kulenovića (61′, 65′) nisu doveli do promjene rezultata, a Varaždin je u završnici u nekoliko navrata opasno prijetio, ali na kraju se rezultat nije mijenjao.

15:00  23.01.2021.  Stadion VarteksaVaraždin