Rijeka – Aberdeen 2:0, Čolak i Murić donijeli vrijednu pobjedu

9. kolovoza 2019. | Kategorija: Sport

nk-rijeka-logoSPORT – Nogometaši Rijeke pobijedili su Aberdeen 2:0 u prvoj utakmici trećeg pretkola kvalifikacija Europske lige.

Rijeka će tako na uzvrat otići s prednošću, a sve će se rješavati u Aberdeenu u četvrtak 15. kolovoza od 20.45 sati po srednjoeuropskom vremenu.

Rijeka je povela u 62. minuti. Halilović je ubacio, Logan je povukao Capana i sudac je pokazao na bijelu točku!

Antonio Čolak bio je siguran s bijele točke – 1:0! Riječani su tako nakon teških šezdeset minuta traženja rješenja napokon otključali bravu škotske momčadi.

Igrala se 88. minuta, Murić se našao u odličnoj situaciji na rubu kaznenog prostora i poentirao – 2:0.

Prvo poluvrijeme donijelo je puno trke i želje na obje strane, ali bez golova. Rijeka je bila bliže tome da zatrese mrežu Aberdeena, a bijeli su najbolju priliku imali u 30. minuti.

Nakon kornera Lepinjica je pucao iz prve, vratar Lewis kratko je odbio, a Župarić iz neposredne blizine pucao pored gola! Svi su već vidjeli loptu u mreži.

U 38. minuti Tomečak se našao u odličnoj situaciji, njegov udarac obranio je vratar Aberdeena, ali pomoćni sudac već je označio zaleđe.

Od ostalih situacija valja izdvojiti udarac Punčeca nakon kornera, te dobar pokušaj Halilovića u 27. minuti kada je lopta prošla iznad grede.

U 29. minuti Lončar je sjajno izbacio Tomečaka na lijevoj strani, riječki bek pokušao je ubaciti pred sam gol Aberdeena, ali branič Considine je na kraju izbio loptu u korner.

Aberdeen je nekoliko puta stigao pred gol Rijeke, ali bez udarca u okvir u prvom dijelu.

Rijeka je odličnu situaciju imala u 51. minuti. Acosty je lijepo podvalio za Halilovića koji je stigao na rub kaznenog prostora. Uslijedio je dobar udarac, ali lopta je prošla tik uz vratnicu.

podijeli ovu vijest... Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone