POGLEDAJTE NAJPOTPUNIJI INFORMATOR DOGAĐANJA (24. lipnja – 30. lipnja 2018.)

24. lipnja 2018. | Kategorija: Kultura

informatorINFORMATOR DOGAĐANJA (24. lipnja – 30. lipnja 2018.)

Priredila: Mirela Majnarić

24. lipnja 2018. (nedjelja)
KONCERTI
Crikvenica – centar: festival „Neki novi klinci“, u 21h
Selce – centar: dječji orkestar gitara iz Češke, u 20h

PREDSTAVE
Omišalj – Trg Prikešte: Kako ubiti supruga/suprugu bez suvišnih zašto, u 21h

OSTALO
Art kino Croatia (Rijeka): Izbavitelji 2 (19h); Ciambra (21.30h)
Opatija – Ljetna pozornica: projekcija filma „Prinčeva strana priče“, u 21.30h
Brseč – Galerija Eugen Kumičić: samostalna izložba riječkog slikara Voje Radoičića, otvorenje u 20h
Bakar – Žal ribara: likovna radionica za djecu i susret dječkih zborova, u 19h
Crikvenica – plaža Balustrada: paljenje ivanjskog krijesa, u 20h
Vrbnik – razne lokacije (Ivanja): misa u župnoj crkvi Blažene Djevice Marije u 10.30h; nastup VKD Frankopan nakon mise, nastup benda Insula na trgu Škujica u večernjim satima
Punat – obala: paradni defile mažoretkinja, u 20h

25. lipnja 2018. (ponedjeljak)
KONCERTI
Zajednica Talijana Rijeka – Circolo: Igor Vlajnić (tenor) i Ivana Vrban (klavir), u 20.30h

OSTALO
Art kino Croatia (Rijeka): nema prikazivanja
Galerija Juraj Klović (Rijeka): izložba Dajane Radoš „Matricis“ (otvorena do 28. lipnja 2018.)
Filodrammatica (Rijeka): izložba „Cjeloživotno učenje“ (otvorena do 30. lipnja 2018.)
Mali salon (Rijeka): izložba radova finalista nagrade Radoslav Putar za 2018. godinu (otvorena do 10. srpnja 2018.)
Muzej grada Rijeke: izložba „Tradicija i kontinuitet. Likovna umjetnost u Zajednici – Tradizione e Continuità. L’arte figurativa in Comunità“ (otvorena do 25. lipnja 2018.); izložba „Sušak – Rijeka 1948. – 2018.“ (otvorena do 22. srpnja 2018.)
Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka: izložba „Navik on živi ki zgine pošteno / Frankopani 1118.-1671.“ (otvorena do 1. srpnja 2018.)
Muzej moderne i suvremene umjetnosti (Rijeka): „Upute za gledanja – što bi tijelo htjelo?“ – izložba iz fundusa MMSU-a (otvorena do 1. srpnja 2018.)
Željezničko skladište – Žabica 4 (Rijeka): izložba „Riječki torpedo – prvi na svijetu“ (otvorena do 30. rujna 2018.)
Villa Ružić (Rijeka): izložba „Rat iz škabelina“ (otvorena do 1. listopada 2018.)
Mošćenička Draga – galerija La Cisterna: skupna izložba „Sketching connections“ (otvorena do 29. lipnja 2018.)
Jurdani (Ivanja 2018.): molitva kod križa i medaljona Sv. Ivana Krstitelja uz pratnju crkvenog zbora župe sv. Luke Rukavac, čakavska beseda i malo smeha uz Svena Sušnja i kumpaniju u 20h; koncert Mirjane Bobuš i Papeta u 21h
Kastav – Galerija Sv. Trojica: izložba radova Mladena Ivančića (otvorena do 28. lipnja 2018.)
Selce – centar: ribarska fešta, u 19h
Malinska – riva: Promenadni nastup KUU Dubašnica, mažoretkinja iz Nedelišća i puhačkog orkestra ˝Središče ob Dravi˝, u 20h
Malinska – Galerija sv. Nikole: izložba „Sjaj dana i noći“ (otvorena do 10. srpnja 2018.)
Baška – galerija Zvonimir: izložba Leona Zakrajšeka „ENSO“ (otvorena do 27. lipnja 2018.)
Punat – galerija Toš: izložba Stjepana Nobila, u 20.30h (otvorena do 10. srpnja 2018.)
Omišalj – galerija Lapidarij: umjetničke fotografije Dragana Nišlera (otvorena do 13. srpnja 2018.)

26. lipnja 2018. (utorak)
PREDSTAVE
Bazeni Kantrida (Rijeka): Welcome – kazališni performans, u 21h

OSTALO
Art kino Croatia (Rijeka): Gnjev mirna čovjeka (19h); Tajna u njihovim očima (21.30h)
Opatija – Ljetna pozornica: prijenos nogometne utakmice Hrvatska – Island, u 20h
Selce – centar: primorska noć, u 19h
Punat – obala: Večer folklora, u 21h

27. lipnja 2018. (srijeda)
KONCERTI
ExportDrvo (Rijeka): plesnjak sa Smeđim Šećerom, u 21h
Vrbnik – Trg Škujica: Vokalna skupina DIM, u 21h
Krk – Trg krčkih glagoljaša: My Buddy Moose, u 21h

PREDSTAVE
Grobnik – kaštel: Političar, u 21h

OSTALO
Atrij Art kina Croatia (Rijeka): dječja radionica izrada zastava, od 10 do 14h
Prirodoslovni muzej Rijeka: radionica „Kukci – tajanstveni svijet malih bića“, od 18 do 19h
Art kino Croatia (Rijeka): Izbavitelji 2 (19h); Ljeto s Monikom (21.30h)
Korzo (Rijeka): Insects invasion – ulični spektakl, u 20h
Trg Šišmiš (Rijeka): plesni performans „Draw the line“, u 21h
River pub (Rijeka): pub kviz srijedom u 20.30h; Andrej Škedel magic show & karaoke u 21.30h
Opatija – Ljetna pozornica: projekcija filma „Oceanovih 8“, u 21.30h
Kostrena – ulaz u sportsku dvoranu: Zeleni kostrenski samanj – tržnica zdrave hrane, od 17h do 19.30h
Crikvenica – centar: primorska noć, u 19h
Krk – Velika vijećnica: projekcija filma „Izbavitelji 2“ u 18h i „Naslijeđeno zlo“ u 21h

28. lipnja 2018. (četvrtak)
PREDSTAVE
Opatija – Ljetna pozornica: mjuzikl „Mamma mia!“, u 21.30h
Bakar Žal ribara: Ručni rad, u 21h
Omišalj – Trg Prikešte: Pivo, u 21h

KONCERTI
Beach bar Morski vuk (Rijeka): Denis Razumović Razz, u 22h
Porat – Samostan sv. Marije Magdalene: koncert klasične glazbe, u 21h

OSTALO
Art paviljon hostela Dharma (Rijeka): radionica izrade igračaka, od 10 do 12h i od 18 do 20h
Gradska knjižnica Rijeka – ogranak Trsat: pripovjedačka radionica „Sfingina zagonetka specijal“, od 15 do 17h
Park Lole Ribara (Rijeka): arheološka radionica „Arhenauti“, od 18 do 19.30h
Art kino Croatia (Rijeka): Izbavitelji 2 (19h); Slatko spavaj (21.30h)
Astronomski centar Rijeka: predavanje „Opasnost sudara asteroida i Zemlje – obljetnica Tunguske eksplozije“, u 21.30h
Klub Tunel (Rijeka): Veseli četvrtak, u 22h
River pub (Rijeka): domaći rock dvoboj titana, od 21h
Bakarac – centar: otvorenje 9. izložbe likovnih amatera (Dom, u 20h); koncert Mirjane Bobuš i Zorana Papića (ispred crkve, 21h)
Crikvenica – Muzej grada Crikvenice: izložba „U podmorju Kvarnera“ (otvorena do 8. rujna 2018.)
Crikvenica – centar: Međunarodni folklorni festival “Adriatica Folk Fest”, u 21h
Dramalj – lučica Pazdehova: primorska noć u 19h; paljenje petrovskog krijesa u 20h
Novi Vinodolski – galerija Turnac: izložba slika i objekata umjetnika Ištvana Balinda (do 7. srpnja 2018.)
Krk – Vela placa: Nastup Kulturno-umjetničkog društva Vrh, u 21h

29. lipnja 2018. (petak)
KONCERTI
River pub (Rijeka): Acoustic duo Mellon, u 22h
Plaža Grčevo (Rijeka): Psychodelic Cinema Orchestra, u 21h
Empeduja beach bar (Rijeka): Izet Medošević & Borgie, u 21h
Opatija – razne lokacije (RetrOpatija): Kojoti u 21.30h, DJ Dog u 19h u 23h (opatijska luka); Whiteheads (Mali mul, Volosko, 21h); La Pasion Escondida (hoetl Ambasador, 20h); Katarina Jurić Duo (hotel Royal, od 19.30h); Matija Cvek Duo (hotel 4 opatijska cvijeta, od 19.30h); Blu:Kanu (ispred hotela Paris, od 20h); Duo Veljak (hotel Sveti Jakov, od 19h); Pacific Bullets (hotel Kvarner, 20.30h); Vruća kava u 18h i The Janitors u 21h (ispred UP Juraj Šporer); Trio Decoro (hotel Milenij, 20.30h); Good Rockin’ Daddies (hotel Palace, 20.30h)…
Bakar – Žal ribara: BIS Fest – Festival Bakar i serenade, u 21h
Bakarac – centar: grupa Fortunal, u 20h
Jadranovo – riva Mulina: koncert KUD-a Martin Matetić, u 21h
Omišalj – Placa: klapa Tramuntana, u 21h
Punat – kamp Marušina: Velvet – festival alternativne glazbe, u 20h

PREDSTAVE
Grobnik – kaštel: Kako život, u 21h

OSTALO
Art paviljon hostela Dharma (Rijeka): radionica izrade igračaka, od 10 do 12h i od 18 do 20h
Art kino Croatia (Rijeka): Sicilijanska bajka (19h); Teza (21.30h)
Klub Tunel (Rijeka): Kombinatorika, u 22h
Galerija Kortil (Rijeka): 6. salon crno-bijele fotografije 100+1 (otvorena do 15. srpnja 2018.)
Opatija – Ljetna pozornica: projekcija filma „Ti loviš!“, u 21.30h
Kastav – Crekvina: Oda zavičaju (Elis Lovrić, muška i ženska klapa Kastav te kastavska poezija), u 21h
Dražice – Trg mlikarice: likovna radionica za djecu „Petrovski krisi“, od 10 do 12h
Bribir – centar (Petrova 2018.): mise u 9h i 18h; druženje ispred crkve uz Bribirske tamburaše u 19h
Selce – centar: 7. (Sr)etno Selce – kulturno-zabavna manifestacija, u predvečernjim satima
Novi Vinodolski – Frankopanski trg: Međunarodni folklorni festival “Adriatica Folk Fest”, u 20.30h
Dobrinj – centar: zabava povodom Petrove uz Tabako bend, od 20h
Vrbnik – Garica (crkva sv. Petra): Predstavljanje monografije „Starinska maša – Garica“ autora Ivana Pavačića Jecalićeva, u 10.30h
Baška – hotel Tamaris: Local food summer evening uz koncert Šajete, u 20h
Baška – galerija Zvonimir: Izložba studentskih radova diplomskih studija Akademije primjerenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci (otvorena do 1. kolovoza 2018.)

30. lipnja 2018. (subota)
KONCERTI
River pub (Rijeka): Lucky Star, u 22h
Hartera (Rijeka): Fete de la Musique 2018 w/ Metodi Hristov, u 23h
Opatija – razne lokacije (RetrOpatija): Back to the 20th century – DJ Luca MOntecchi i MC Šajeta (Ljetna pozornica, 23h); Tri kralja (Mali mul, Voloski, 21h); Timeless Duo (hotel Ambasador, 20h); Dule & Bonaca (Mrkat, 21h); Exotic pop band i Branka trio (hotel 4 opatijska cvijeta, od 18h); Xfinity band (ispred hotela Paris, u 20h); 14 strings (hotel Sveti Jakov, 18h); Mississippi Queen i Star Time Playboys (hotel Kvarner, 20h); ženska klapa Volosko u 20.30h, Grooversi u 21h (ispred UP Juraj Šporer); ABBAzia (opatijska luka, 21h); DJ Bobo Grujićić u 18h, Queen Real Tribute u 21.30h (ispred Turističkog informativnog centra), DJ Smeđi Šećer (hotel Palace, 20h)…
Rukavac (Petrova 2018.): D’Beni Bend, u 21h
Dražice – centar: Koktelsi i grupu Aurora, u 20.30h
Kraljevica – riva: Gustafi i bend Neki novi dečki, u 21h
Crikvenica – Pulse night club: Ivana Krunić, u 22h
Novi Vinodolski – Srićina kuća: smotra klapa, u 21h
Omišalj – Trg Prikešte: Koncert KUD-a Ive Jurjević, u 21h
Punat – kamp Marušina: Velvet – festival alternativne glazbe, u 20h

OSTALO
Art kino Croatia (Rijeka): Izbavitelji 2 (11h); Mračna rijeka (19h); Sef broj 507 (21.30h)
Klub Tunel (Rijeka): Cutering, u 22h
Filodrammatica (Rijeka): Network effect – međunarodna konferencija o fenomenu umrežavanja, od 10 do 13h i od 16 do 19h
Mošćenička Draga – razne lokacije: Međunarodni literarni festival „Sipar“ (30. lipnja i 1. srpnja 2018.)
Kastav – Galerija Sv. Trojice: izložba Milana Marina (otvorena do 12. srpnja 2018.)
Kastav – Gradska loža: Radionica glume (30. lipnja od 17 do 21h i 1. srpnja od 10 do 14h)
Dražice – centar: 12. festival palente i sira (u 18h), zabavni program uz Koktelse i grupu Aurora (u 20.30h)
Bakar – Žal ribara: kino pod zvjezdama – projekcija filma, u 21h
Bribir – centar (Petrova 2018.): smotra kulturno-umjetničkih i folklornih društava u Starom gradu u 20h; pučko veselje uz tamburaški sastav Baruffa u 22h
Selce – centar: 7. (Sr)etno Selce – kulturno-zabavna manifestacija, u predvečernjim satima
Punat – obala: Varufe va Dragi – zabavne igre u moru i kraju, u 19h
Punat – hotel Kanajt: Petrova – pučki običaj, u 20h

Svi programi su podložni promjenama. Svu odgovornost za promjene snose organizatori i internetska stranica kvarnerski.com nije odgovorna za eventualne promjene u posljednji trenutak.

podijeli ovu vijest... Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone