OPATIJA – Primanje za uspješne sportaše

24. prosinca 2019. | Kategorija: Opatija, Matulji, Lovran, Draga

Sportski uspjesi ostvareni u drugoj polovici 2019.

Primanje Grada Opatije i Sportskog saveza grada Opatije održano jr u uredu gradonačelnika. Sportašima koji su ostvarili zapažene uspjehe na nacionalnim i međunarodnim natjecanjima u drugoj polovici ove godine čestitali su zamjenik gradonačelnika Emil Priskić i predsjednik Sportskog saveza grada Opatije Dragutin Galina.

- Posebno nam je drago vidjeti vas u velikom broju jer to svjedoči da su vaši uspjesi konstantni. Veseli me što je Opatija upisana na sportsku kartu kao jedan od hrvatskih gradova s najviše rekreativaca u raznim sportovima pa tako ni osobno ne znam nikoga u Opatiji tko se nije bavio ili ne bavi nekim sportom. Grad Opatija će vas uvijek podržavati na vašem putu, tako i godišnja izdvajanja Proračuna za javne potrebe u sportu neprestano rastu pa će 2020. godine ukupno iznositi gotovo 7 milijuna kuna, naglasio je zamjenik gradonačelnika Emil Priskić.

Dragutin Galina je, čestitavši na ostvarenim sportskim uspjesima, podsjetio da se ovakvo primanje tradicionalno održava dva puta godišnje upravo zbog velikog broja ostvarenih vrhunskih rezultata te napomenuo da će vrlo skoro Sportski savez grada Opatije dodijeliti i godišnje nagrade najuspješnijim sportašicama i sportašima.

Danas nagrađeni sportaši su:

Dora Biondić  (Teniski klub Opatija) - 1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u kategoriji U12 i 1. mjesto u parovima na Prvenstvu Hrvatske u kategoriji U12

Mauro Štiglić (Automobilistički klub Opatija motorsport) - Prvak Hrvatske u klasi 2 Rotax Micro Max, Prvenstva Hrvatske u kartingu

Leon Buršić (Karate klub Opatija) - 3. mjesto na Croatia Openu u kategoriji učenika do 42 kg

Jana Redžić  (Karate klub Opatija) - 2. mjesto na Croatia Openu u kategoriji učenica do 40 kg

Iva Kukuruzović (Streljački klub DVD Opatija) - 1. mjesto pojedinačno u kategoriji juniorki, serijska malokalibarska puška disciplina ležeći P+40

Klub odbojke na pijesku Opatija (Filip Silić, Nikša dellOrco, Ivan Đorđević, Marko Plavšić, Aleksandar Gavrilov, Marko Ličina, Marko Grgurić, Davor Bogdanović) - 1. mjesto ekipno na Prvenstvu Hrvatske

Dorijan Kljun (Auto klub Opatija) - 1. mjesto na brdskom prvenstvu povijesnih vozila u klasi P3

Viliam Prodan (Automobilistički klub Opatija motorsport) - 1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u rallyju u klasi 2

Marsel Katić i Denis Rubinić (Automobilistički klub Opatija motorsport) - 1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u rallyju u klasi 4

Enrico Marotti (Društvo sportova na moru Volosko) - 1. mjesto na Prvenstvu Hrvatske u jedrenju na dasci disciplina slalom i disciplina foil

Gala Zukić (Speed badminton klub Pešekani ) - 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu u kategoriji U18F parova

Roko Stipanović (Yacht Club Croatia Opatija) - 2. mjesto na Svjetskom prvenstvu u klasi Laser 4.7

 

 

podijeli ovu vijest... Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone