OPATIJA IZBORILA ULAZAK U DRUGU HNL POBJEDOM OD 3-1 NAD MLADOSTI

19. srpnja 2020. | Kategorija: Sport
nogometSPORT – NK Opatija je na Kantridi pobjedom 3-1 protiv Mladosti iz Petrinje izborila ulazak u Drugu hrvatsku nogometnu ligu !
Opatija je krenula bolje i imala priliku već u prvih 10′ minuta povesti. Gol je napokon stigao za Opatiju u 29′ kada je Weitzera iz slobodnog udarca (kojeg je zaradio Matulja) zabio u rašlje.
Nakon ovog gola igra se umrtvila i inicijativu je sve više preuzimala Mladost. Nakon nekoliko pokušaja Mladost je došla do gola u 75′ kada je Marović poentirao za 1-1. Ali tada se desio neočekivani preokret!
Veselje Mladosti je trajalo manje od jedne minute! Prvi napad koji je uslijedio Weitzer je ubacio, a Juličić glavom loptu poslao u gol za 2-1! U tom se trenutku igra Mladosti posve raspala i Opatija je preuzela igru koju je okrunio Josip Rudan u 90′ poentirajući za 3-1.
Opatija je izborila ulazak u Drugu hrvatsku nogometnu ligu!
OPATIJA – MLADOST PETRINJA 3:1 (prva utakmica 0-0)
Stadion na Kantridi. Gledatelja: 1000. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Strijelci: 1:0 Weitzer (29′), 1:1 Marović (74′), 2:1 Jukičić (75′), 3:1 J. Rudan (90′). Žuti kartoni: Weitzer, Malinić, Jukičić, Furijan, J. Rudan (Opatija), Radošević, Crnojević, Mihaljević, Baniček (Mladost).
OPATIJA: Iveša, Malinić, Jukičić, Bertoša, J. Rudan, Furijan, Glavaš, Weitzer, Matulja (od 67′ Lazić), Pejanović (od 89′ Kurilić), Bogolin (od 79′ T. Rudan)
MLADOST: Đurđek, Bezić (od 37′ Lihić), Lovrić, Cerjak (od 71′ Mihaljević), Dumbović (od 71′ Hrnčević), Abramović (od 46′ Baniček), Crnojević, Radošević, Galonja, Đusi (od 71′ Marović), Korečić.