NAJPOTPUNIJI INFORMATOR DOGAĐANJA NA KVARNERU (2. lipnja – 8. lipnja 2018.)

2. lipnja 2018. | Kategorija: Kultura

informatorINFORMATOR DOGAĐANJA (2. lipnja – 8. lipnja 2018.)

Priredila: Mirela Majnarić
2. lipnja 2018. (subota)
PREDSTAVE
Kulturni centar Kalvarija (Rijeka): Kad bi samo… – diplomska predstava 33. generacije škole glume Ri Teatra, u 20.30h
Brod Marina (Rijeka): „Mikulin život“ – predstava kazališta „Josip A. Kraljić“ Mali Lošinj, u 21h

KONCERTI
Gat Karoline Riječke (Rijeka): Ivan Zak, u 22h
River pub (Rijeka): Lord Bishop Rocks / Dr. Crazy, u 22h
Klub Bačva (Rijeka): The Link Band, u 22h
Club Crkva (Rijeka): Season Closing @ Crkva w/ Alen Sforzina, Edy C., Lemon, Dino Jukic, Life4funk, u 23.59h
Volosko – vidikovac Romano & Mandrać: Vološćanski jazz portunići, od 19 do 23.30h
Baška – stara riva koncert klape Zvonimir, u 20h

OSTALO
Centar – razne lokacije, Fiumare 2018. (Rijeka): Mrtvi kanal i Verdieva ulica – prezentacija tradicijskih barki od 9 do 20h; eko-etno sajam autohtonih proizvoda od 9 do 14h; turnir u briškuli i trešeti u prostorima ŠRD Luben od 10 do 12h; Putnička luka – pokazna vježba spašavanja na moru u 10h; vježba spašavanja iz vode u 11h; Dan otvorenih paluba brodova Vila Velebita dva, Kraljica mora i broda Marina od 9 do 14h; brod Vila Velebita dva – predavanja „O pomorskim zanimanjima“ i „Kud plovi ovaj brod…“ od 9 do 14h; radionice tradicijskih pomorskih vještina u prostoma ŠRD Luben od 10 do 13h; panoramske vožnje akvatorijem luke Rijeka od 10 do 20h; luka Rijeka – regata tradicijskih barki na jedra od 13 do 16h; Ribarnica – podjela nagrada sudionicima Regate u 19h; „Priča o konobi“ uz čakavsku poeziju u 19.30h
Art kino Croatia (Rijeka): Luka i čarobni muzej (11h); Skriveno blago (17h); Isabellino sunce (19h); Thelma (21h)
Caffe bar Dnevni boravak (Rijeka): književna tribina „Pisac i građanin“ – gošća Lamija Begagić, u 20h
Gat Karoline Riječke (Rijeka): Kvarner fest – fesrival proizvođača piva i hrane, cjelodnevna manifestacija (do 3. lipnja 2018.)
Opatija – Ljetna pozornica: projekcija filma „Solo – priča iz Ratova zvijezda“, u 21.30h
Opatija – Sportska dvorana Marino Cvetković: Međunarodni festival vina i delicija „Kvarner Wine Fest“, cjelodnevna manifestacija
Opatija – umjetniči paviljon Juraj Šporer: izložba radova Bruna Mascarellija, otvorenje u 19h
Brseč – centar: pučka fešta „Aurelijeva“ uz bend Lady Luna, u 20h
Tribalj – jezero (Nacionalni susret ljubitelja 2CV Spačeka): igre za djecu u 10h; Spaček kurbla u 11h; 2CV Raid od 15 do 18h; zabavni program u 21h
Crikvenica – Gradska sportska dvorana: Savate open Crikvenica – sportsko natjecanje, u 10h
Crikvenica – centar: Kvarner Expo – prodajna izložba suvenira, vina i autohtonih proizvoda, od 10h
Selce – centar: međunarodni festival „Summer in Kvarner 2018“, u 20h
Krk – centar: 3. ekološka tržnica u Gradu Krku, od 9 do 14h
Krk – Velika vijećnica: projekcija filma „Pričeva strana priče“ u 17h i „Solo – Priča iz Ratova zvijezda“ u 20h
Krk – Krčka katedrala: predstavljanje knjige „Krčki biskup mons. Josip Srebrnić (1876. – 1966.)“, u 19h
Šilo – centar: ribarska fešta uz grupu Fanbox, u 20h
Malinska – Trg hrvatskih branitelja: Malinska beer fest, u 20h

3. lipnja 2018. (nedjelja)
KONCERTI
Gat Karoline Riječke (Rijeka): Gosti iznenađenja, u 20h
Volosko – vidikovac Romano & Mandrać: Vološćanski jazz portunići, od 19 do 23.30h
Krk – Trg krčkih glagoljaša: slavljenički koncert klape Kaštadi s gostima, u 21h

PREDSTAVE
Kulturni centar Kalvarija (Rijeka): Kad bi samo… – diplomska predstava 33. generacije škole glume Ri Teatra, u 20.30h

OSTALO
Art kino Croatia (Rijeka): Brailleovo srce (17h); Jedna vrsta obitelji (19h); Isabellino sunce (21h)
Klub mladih Rijeka: Rijeka pub kviz, u 20h
Opatija – Ljetna pozornica: projekcija filma „Klub zadovoljnih žena“, u 21.30h
Opatija – Sportska dvorana Marino Cvetković: Međunarodni festival vina i delicija „Kvarner Wine Fest“, cjelodnevna manifestacija
Crikvenica – centar: Kvarner Expo – prodajna izložba suvenira, vina i autohtonih proizvoda, od 10h
Krk – riva: Predstavljanje novoobnovljenog tradicijskog ribarskog broda – bragoca Paolina, u 19h

4. lipnja 2018. (ponedjeljak)
KONCERTI
Krk – OŠ Fran Krsto Frankopan: Koncert učenika Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova Rijeka, u 18h
Krk – riva: Gradska glazba Krk u 20.15h; Četiri tenora u 21h

OSTALO
Centar – razne lokacije, Fiumare 2018. (Rijeka): Gradska knjižnica Rijeka – dječji odjel Stribor „Baci sidro!“ – gusarska igra za predškolce u 11h; Centar CTK Rijeka – radionice „Makete brodova od drveta“ od 10 do 14h; „3D modeliranje i 3D printanje“ od 13.45 do 15.15h; predavanje Brodomaketarstvo – tehnika i umjetnost„ u 18h; Pomorski fakultet – dani otvorenih vrata od 12 do 16h
Art kino Croatia (Rijeka): Rod gori (18h); Patristika Fluminensia (20h)
Most ispred hotela Continental (Rijeka): izložba „Biodiversity matters“ (otvorena do 10. lipnja 2018.)
Muzej grada Rijeke: izložba „Sušak – Rijeka 1948. – 2018.“ (otvorena do 22. srpnja 2018.)
Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka: izložba „Navik on živi ki zgine pošteno / Frankopani 1118.-1671.“ (otvorena do 1. srpnja 2018.)
Muzej moderne i suvremene umjetnosti (Rijeka): „Upute za gledanja – što bi tijelo htjelo?“ – izložba iz fundusa MMSU-a (otvorena do 1. srpnja 2018.)
Željezničko skladište – Žabica 4 (Rijeka): izložba „Riječki torpedo – prvi na svijetu“ (otvorena do 30. rujna 2018.)
Villa Ružić (Rijeka): izložba „Rat iz škabelina“ (otvorena do 1. listopada 2018.)
Novi Vinodolski – Trg Ivana Mažuranića: nastup danskih gimnastičara u 20h
Krk: Svečano otvorenje Interpretacijskog centara maritimne baštine otoka Krka, u 10.30h
Krk – Vela placa: nastup kulturnog društva Kornić, u 20.15h
Krk – galerija Decumanus: „Tišine“ – izložba vinoe i akvarela Saše Lončarića (otvorena do 21. lipnja 2018.)
Punat – galerija Toš: izložba dr. Marina Krstulovića (otvorena do 12. lipnja 2018.)
Baška – galerija Zvonimir: izložba Leona Zakrajšeka „ENSO“ (otvorena do 27. lipnja 2018.)

5. lipnja 2018. (utorak)
OSTALO
Razne lokacije – Fiumare 2018. (Rijeka): ulaz u Porto Baroš – radionica „Živi svijet uz lukobran“ od 9 do 11h; Prirodoslovni muzej – dan otvorenih vrata od 9 do 20h, predavanje „onečišćenje mora mikroplastikom“ u 19h; Gradska knjižnica Rijeka – dječji odjel Stribor – knjiška igra za osnovnoškolce „Hod po dasci“ u 9h; centar CTK Rijeka – radionice „Makete brodova od drveta“ od 10 do 14h; „3D makete brodova“ od 13.45 do 15.15h; predavanje „Oživljavanje baštine – barka naših nonića“ u 16.30h; predavanje „Brodomaketarstvo u sustavu natjecanja“ u 18h; Gradska knjižnica Rijeka – Filodrammatica „Od Riđobradog do Jacka Sparrowa“ predavanje o književnim gusarima u 18h; Astronomski centar Rijeka – projekcije „Vodič noćnim nebom i navigacija za nautičare“ u 14h i „Utrka do Zemlje“ u 18h; Svemirski moreplovci – cjelovečenji program; radionice „Pronađi, otkrij i istraži“ u 17.45h i u 18.30h
Art kino Croatia (Rijeka): Isabellino sunce (u 19h); Princeza Mononoke (21h)
Opatija – Ljetna pozornica: projekcija filma „Dvostruki ljubavnik“, u 21.30h
Crikvenica – centar: nastup danski gimnastičara, u 19.30h

6. lipnja 2018. (srijeda)
PREDSTAVE
Delta 5 (Rijeka): Down By Law, u 19.30h
HKD na Sušaku: „Čarobnjak iz Oza“ – riječko kazalište mladih „Kamov“, u 19.30h

OSTALO
Centar – razne lokacije, Fiumare 2018. (Rijeka): Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja – dan otvorenih vrata od 10 do 20h; radionica za djecu „Riba ribi grize rep“ u 10h; Žabica 4 – dab otvorenih vrata izložbe „Riječki torpedo“ od 12 do 19h; stručno vodstvo po izložbi u 17h; Centar CTK Rijeka – „Makete brodova od drveta“ od 10 do 14h; „3D makete brodova“ od 13.45 do 15.15h; GKR – dječji odjel Stribor – radionica izrade gusarskih rekvizita „Oko za oko, kuka za Kuku“ u 16h; Botel Marina – akcija gusarskog osvajanja broda Marina u 18h; Astronomski centar Rijeka – projekcija „Carstvo svjetlosti“ u 18h, „Potraga za tamom“ i „Zemlja – svemirski dragulj“ u 19.30h; predavanje „Astronautika ploveći svemirom otkrivamo nove svjetove“ u 20.30h; promatranje nebeskih tijela teleskopom u 21.30h
Art kino Croatia (Rijeka): Ne pričaj mi priče (18h); Jedna vrsta obitelji (21h)
River pub (Rijeka): pub kviz srijedom, u 20.30h
Opatija – Ljetna pozornica: projekcija filma „Zadrži dah“, u 21.30h
Kostrena – Narodna knjižnica Kostrena: predavanje „Bio vrtlarenje bez muke“, u 19h

7. lipnja 2018. (četvrtak)
PREDSTAVE
Gradsko kazalište lutaka Rijeka: Mačak u čizmama, u 18h
Delta 5 (Rijeka): Down By Law, u 19.30h
HKD na Sušaku: „Čarobnjak iz Oza“ – riječko kazalište mladih „Kamov“, u 19.30h

OSTALO
Art kino Croatia (Rijeka): Majko, bojim se (19h); Isabellino sunce (21.15h)
Mali salon (Rijeka): izložba radova finalista nagrade Radoslav Putar za 2018. godinu (otvorena do 10. srpnja 2018.)
OKC Palach (Rijeka): Radionica spekulativnog dizajna na temu slobode (7. i 8. lipnja 2018.)
Astronomski centar Rijeka: predavanje „Život na Zemlji – evolucija sisavaca“, u 21.30h
River pub (Rijeka): studentske karaoke, od 22h
Klub mladih Rijeka: Četvrtkom veselo by DJ Patak, od 21 do 2h
Opatija – Ljetna pozornica: projekcija filma „Jurski svijet – pad kraljevstva“, u 21.30h
Crikvenica – Gradska knjižnica Crikvenica: XVII. Jadranski književni susreti i dodjela nagrade “Crikveničko sunce”, u 18h (do 9. lipnja 2018.)
Crikvenica – centar: nastup danski gimnastičara, u 19.30h

8. lipnja 2018. (petak)
KONCERTI
Corto Maltese – Terminal (Rijeka): sailing party uz bend Dijagnoze u 19h
Gat Karoline Riječke (Rijeka): Krešo i Kisele Kiše, u 22h
Klub Tunel (Rijeka): Bura Avantura, u 22h
Klub Život (Rijeka): Spajsice u Životu, u 23h
River pub (Rijeka): AZRmAni – Azra tribute, u 22h
OKC Palach (Rijeka): Hell vibrations w/ Czaar, Krist, Zenoth, u 20h

PREDSTAVE
Delta 5 (Rijeka): Down By Law, u 19.30h
HKD na Sušaku: „Čarobnjak iz Oza“ – riječko kazalište mladih „Kamov“, u 19.30h
Gradsko kazalište lutaka Rijeka: Mačak u čizmama, u 18h
Baška – kamp Zablaće: predstava „Krtice“, u 21h

OSTALO
Obala (Rijeka): akcija HGK „Kupujmo hrvatsko“ od 9 do 19h; sajam Plavo-zeleni Expo od 9 do 19h; konferencija o nautičkom turizmu u 12h (Guvernerova palača); konferencija Business 2 Culture u 11h (Muzej moderne i suvremene umjetnosti); start Rotary regate i europske medijske regate u 14h; sailing party uz bend Dijagnoze u 19h; koncert Krešo i Kisele Kiše u 22h
Art kino Croatia (Rijeka): Skriveno blago (17h); Volim te, čovječe (19h); Flash Gordon (21h)
Filodrammatica (Rijeka): „Cjeloživotno učenje“ – izložba Silvija Lorussa i Sebastiana Schmiega (otvorena do 30.lipnja 2018.)
Klub mladih Rijeka: DJ Eol, od 21 do 2h
Opatija – Ljetna pozornica: projekcija filma „Deadpool 2“, u 21.30h
Aerodrom Grobnik: Svjetski padobranski kup, u 9h
Čavle – boćarski dom Hrastenica: Kup europskih prvakinja u boćanju, u 9h
Crikvenica – Muzej Grada Crikvenice: maketarski kup „Alfons Veljačić“ – izložba i natjecanje, početak u 10.30h (8. i 9.lipnja 2018.)
Malinska – obala: ribarska fešta, u 19h
Njivice – Hotels and camp resort: Rapsodija vatrometa 2018., u 21h
Punat – Obala: Promenadni nastup – Prve Riječke mažoretkinje, u 20.30h

Svi programi su podložni promjenama. Svu odgovornost za promjene snose organizatori i internetska stranica kvarnerski.com nije odgovorna za eventualne promjene u posljednji trenutak.

podijeli ovu vijest... Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someone